Digital Sigara ve Dijital Likit TerimleriElektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri makalemizde bütün kullanılan terimleri ve adları detaylı olarak açıklayacağız. Her sektörde ve üründe olduğu kadar bir çok terimler vardır ve bunları ilişik duyduğumuz bir ürün yürekin bilmemiz en iyisini seçmemiz derunin yardımcı olabilir. Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri hatmızdaki bilgiler doğrultusunda yarım gördüğünüz bir had evet da hatalı bir terim varsa lütfen versiyon olarak bildiriniz.

Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri
A

Atomizer: Elektronik sigaranın en önemli parçbirliıdır. E-likidin buharlaşmasını sağlayıcı ve elektronik sigaranın ana konulevini namına getiren kök bu paroba.

B

Battery: Batarya, atomizerin ve var ise sayısal görüntülükın ihtiyaç duyduğu güç pillerden hasılat. Bunlar alelumum şarj edilebilen pillerdendir.

C

Cartomizer: Tüm sistemin bir arada olduğu ilk modellerdir. İçindeki parçalar çoğunlukla değmedarımaişetmez. Kullan at modelleridir.
Clearomizer: Cartomizerlerin şeffaf tanklı olanıdır. İçindeki likit seviyesini görebilirsiniz.
Charger: Şarj Aleti
Cut-off: Bir çtay emniyet şalteri gibidir. Pıtrak kullanımlarda pilin evet da atomizerdeki serlığın aşırı ısınmasını önlemek için sistemi otomatik olarak kapatır.
Coil ( Başlangıçlık): Atomizerin bâtınindeki bu esaslık bir fitil etrafına sarılmış bobinden ( wolfram) oluşur. Tanktan gelen likidi buharlaştırır.

D

Dispossible E-Cigarette: Dümdüzçe kullan at elektronik sigaralardır.
Dripping: Elektronik sigaranın atomizer saksılığının içine likit damlatılmasına Dripping denilir.
Drip tip: Atomizerin en üstteki ağızlık kısmıdır. Değkârtirilebilir parçalardır.
Dry Hit: Pamuk yandığı gün ağzımıza gelen duygulu tadına denir.
DIY (Do It Yourself): Kendi kendine yap demektir.

E

Electronic Cigarette Starter Kit: Elektronik sigaraya yeni esaslayanlar bâtınin önerilen setlerdir. Bir pil, atomizer ve coil( çıbanlık) bağırsakerir.
E-Liquid: Elektronik sıvı. Elektronik sigarada atomizerin buharlaştırdığı mayidır. İçeriğindeki nikotin oranları tefavüt gösterir. Hatta farklı aromalı çeşitleri de bulunur.

Evyap: Tüm malzemelerini kişinin kendisi satın alıp evde demlediği likit, şu demek oluyor ki evde meydana getirilen likit.

F

FDA: Amerikalı gıda ve ilaç denetleme kurumu.
Flooding: Likidin aşkın doldurulmasıyla oluşan temizıntıdır. Icabında tankı külliyen tıntınaltıp temizlenmelidir.

H

Head: Kellelık

L

LED: Elektronik sigaranın bataryasında kâin ışıklar LED olarak tabir edilir.
Low Resistance (LR) Bağan Rezistans: Az rezistanslı atomizelerdir. Ohm derecesi düşüktür. Sakıt rezistans hızlı ve elan çabuk buhar üretir.

M

mAh: Mili Amper Hours Bataryanın gücü ile alakalı olan terimdir. batarya şarj olduğunda harcanacak erke ile ne denli devir dayanacagının ölçü birimidir. Mah değeri yükseldikçe peklik artar.
MOD: Hevesli elektronik iletişime geç sigaralara verilen umumi addır. Kişiselleştirilmiş bir üründür denilebilir. Güçlü batarya ve az ohm bileğerlerine iye ürünlerdir. Sizin bâtınin seçilen Mod Cihazlar
MG – Miligram: Likitlerin zarfında kâin nikotin büyüklükına maruz addır. örnek olarak 10ml likitde 0,9 nikotin varsa bu %09 nikotin var anlamındadır. umumi itibari likitlerde 0mg, 06mg, 09mg, 12mg, 16mg, 18mg ve 24mg olarak nikotin oranları olur.

O

Ohm: Elektriğin direnç ölçüsüne maruz addır. Bobin Detaylar Burada solgunmına göre numaralandırılır. Ohm rakamsal olarak düştükçe yaman yoğunluğu fazlalaşır.

P

PG (Propylene Glycol): çalışma şeklini öğren Propilen glikol besin sanayisinde bir çok alanda kullanılan baz bir kimyasal bileşiktir. Sigaranın esrarında da bulunur. Esrar yoğunluğunu pozitifrır. Elektronik sigara likitlerinde VG (Vejeteryan Glikol) ,le bu arada kullanılır. Temelı kişilerde alerjik etki yapabilir.

R

RBA: Rba Mod elektronik sigaralarda bobini değmedarımaişetebilen elektronik sigaraların müheyya zerrinlmış tellerine verilen isimdir. Belirli bir zerrinm şekline sahip olan bu tellerin lafınlığı ve solgunm adedi önemlidir.

S

Starter Macun: Başlangıç Seti ilk misil elektronik sigara kullanacaklar muhtevain salık edilen setlerdir. Bu setler umumiyetle yaraşıklı fiyatlı ve kullanımı macerasız ürünlerdir.
Sub-ohm: Sub-ohm atomizerler düşüt rezistanslı atomizerlerdir (1ohm’dan henüz ufak tefek). Ali güç kullanırlar (15-30W). Bu sebeple çok faik miktarda buhar üretirler ve nikotinsizken da güçlü miktarda boğaza vuruş esenlarlar. Buharlaştırma sistemi sakır sakır likit beslemesi ile mukavim tellerin içindeki pamuğun temelli ıslak kalması yürekin mutasavvertır. Bu sayede kavruk lezzet almanız engellenir. Sub-ohm atomizerler ile beraberinde çoğu kez gani nebati gliserin tenasüpına mevla (>%60) ve düşüt nikotin seviyesindeki likitler kullanılır.Derece: Coilin ısınma sıcaklığı öteki standart atomizerlere göre elan fazladır, bu yüzden likit tüketiminiz de sub-ohm atomizerlerde artar.
Uyarı: Sub-ohm atomizerler onat ekipman(devamlı deşarj akımı 8.5A destekleyen) ile kullanılmalıdır.

T

Tank: Elektronik sigarada likit doldurulan yere maruz genel isim tanktır. Likit tanklarının içinde atomizer sarrafiyelığı yahut bobin solgunmı olur. Sizin için seçilen likit tankları.
Throat Hit (TH) – Boğaza Vurum: Elektronik sigaranın boğaza vurum hissine maruz isimdir. Sıfır nikotinlilerde bu çok azdır.

V

Vape: Buhar
Vaper: E-Sigara Kullanıcısı
Variable Wattage (VW) Mütebeddil Watt: Mod cihazlarda bulunan bu derece watt bileğmeseletirilebilir mealındadır. Atomizerineze bakarak ayarlamanız gerekmektedir.
Vent Holes: Durum Deliği – Genelde mod atomizerlerde alım yoklama mekanizması vardır. Bu sayede mideinize çekeceğiniz gökyüzü misilını ayarlayabilirsiniz. Bu sizin isteğinize nazaran kötü yoğunluğunuz ayarlamanıza yardımcı olur.
Variable Voltage (VV): Bataryanızda mütebeddil volt ayarıdır ve bunu muayene etmenizi esenlar. umumi olarak 3.0volts ile 6.0 volts arası bir sinerjite çdüzenışır.
VG (Vegetable Glycerin):Elektronik sigara likitlerinde kullanılan bir glikol türüdür. Renksiz ve berraktır. Buhar elektronik sigaralarda buhar üretimi için gereklidir.

0-9

510: Elektronik sigaraların vidalama sistemleri farklı biçimdedir. Bunlardan birinin adıda 510’dur. Ego vidalamadan sonrasında çıkan 510 vidalama sistemi son zamanlarda hevesli cihazlardaki vidalama sistemidir.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Digital Sigara ve Dijital Likit Terimleri”

Leave a Reply

Gravatar